Buďme ľudia

12. 4. 2017sa žiaci 1. stupňa zúčastnili hudobno-vzdelávacieho anti-diskriminačného programu „BUĎME ĽUDIA“, bol zameraný najmä na medziľudské vzťahy a ľudské práva. Program sa dotýkal tém, ako napr. otrokárstvo (starovek, kolonizácia Ameriky, súčasnosť), ľudské práva, totalitný režim, obchodovanie s ľuďmi, detské otroctvo, práva a povinnosti detí, otroctvo na Slovensku a žobrácke gangy. Súčasťou programu bola aj hudobná zložka, v ktorej hrali dvaja hudobníci piesne naživo. Pomocou primeraných otázok boli deti vťahované do deja programu a za správne odpovede odmeňované.