Okresné kolo OL SJL

Žiačka 9. C Anna Labatová sa 28. novembra 2018 zúčastnila okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, ktoré sa konalo v Základnej škole Benkova.
V konkurencii ďalších 34 žiakov sa umiestnila na krásnom štvrtom mieste. Aničke všetci srdečne blahoželáme.

MO vo florbale žiakov

28. a 30. novembra 2018 výber našich chlapcov odohral kvalifikačnú skupinu a suverénnym spôsobom postúpil na finálový turnaj majstrovstiev okresu vo florbale. V ňom hrali chlapci prvý zápas proti rovesníkom zo ZŠ Nábrežie mládeže. Mladí hokejisti však boli nad naše sily a naši florbalisti im podľahli 1 : 3. V druhom zápase nastúpili proti chlapcom zo sv. Benedikta kde nevyužili množstvo šancí a tak sa šťastie usmialo na súpera.

Chlapci v silnej konkurencii skončili na 5. mieste, avšak za ich snahu a bojovnosť im patrí veľké ďakujem.

Olympiáda z ANJ - šk. kolo

Dňa 5.11.2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku.
Do Olympiády sa zapojilo celkovo 12 žiakov, z toho v kategórii 1A /5. - 7. ročník/ 2 žiaci, v kategórii 1B /8.-9. ročník/ 10 žiakov.
Žiaci museli zvládnuť písomnú časť zameranú na slovnú zásobu, gramatiku, čítanie a písanie s porozumením ako aj ústnu časť, ktorá pozostávala z dialógu a vytvorenia príbehu podľa obrázku.
Žiaci sa popasovali s úlohami ako aj samotnou angličtinou veľmi dobre.
Úspešnými riešiteľmi sa stali piati žiaci a víťazom Luka Stanič z 9.C, ktorý zároveň postupuje do okresného kola.
Všetkým súťažiacim gratulujeme a víťazovi držíme palce v okresnom kole.

Majstrovstvá SR vo florbale

S končiacim sa šk. rokom 2017/2018, v dňoch 24. - 26. 8. 2018 sa v Bratislave,  pod záštitou Nadácie JOJ,  konali majstrovstvá Slovenska vo florbale žiakov.

Zúčastnili sa ho aj naši chlapci, ako víťazi majstrovstiev Nitrianskeho kraja.

V semifinále nastúpili proti žiakom z Michaloviec, s ktorými odohrali veľmi ťažký, vyrovnaný zápas. Šťastie sa však 1 min pred koncom priklonilo k súperovi a naši prehrali.

Pokračovali ďalej, nevzdávali sa a v súboji o 3. miesto sa zapreli a žiakov zo Seliec porazili.

Takže.... PARÁRA. 3. miesto na majstrovstvách SR.

Vyhodnotenie predmetových olympiád a postupových súťaží

13. 6. 2018 sa v priestoroch Matice slovenskej Nitra zúčastnili naši žiaci vyhodnotenia okresných kôl predmetových olympiád a postupových súťaží.

Vyhodnotenia sa zúčastnili:

M. Michalcová z VIII. B za 2. m., M. Milovská zo VII. A za 1. m., S. Feben z VIII. C za 2. m. - všetci v BIO OL. A. Schneková z IX. B za 1. m., A. Labátová z VIII. C za 1. m., T.T.D. Nguyen z VIII. C za 3. m. - všetky v DEJ OL a K. Billík z V. A za 2. m. v GEG OL.

Na všetkých menovaných sme hrdí a tešíme sa z ich úspechov.

MK v Hviezdoslavovom Kubíne

Žiaci Barbara Beňušíková a Filip Máni reprezentovali našu školu na krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína.

Súťaž sa konala v piatok 4. mája 2018 v Leviciach. Barbarka z V. B recitovala prózu Indiánsky deň od Alexandry Salmely, Filip z VIII.C recitoval kompiláciu básní od beatnikov. Barbarke sa bohužiaľ nezadarilo a Filip sa vo svojej kategórii umiestnil na 2. mieste s postupom do celoslovenského kola. Zopakuje si teda úspech z minulého roka a nesúťažne sa zúčastní celoslovenského kola.

Obom ďakujeme za úctyhodný výkon a Filipovi gratulujeme.

Majstrovstvá kraja v gymnastickom štvorboji

Dňa 24.4. sa žiačky našej školy zúčastnili Majstrovstiev kraja v gymnastickom štvorboji. P.Galová, R.Kuklová, J.Milová, V.Šimová a V.Veľká odcvičili akrobaciu, preskok, zostavu na lavičke a hrazde. V silnej konkurencii sa nestratili a umiestnili sa na 4.mieste, kde im na tretie miesto chýbalo len 0,25 stotín boda. Dievčatám blahoželáme.

MK vo florbale - Nadácia JOJ

26. 4. 2018 sa naši žiaci zúčastnili MK vo florbale, ktoré po prvý krát zorganizovala Nadácia JOJ. Dievčatám sa nie veľmi darilo, na súperky nestačili a skončili tak na treťom mieste.

Chlapci boli úspešnejší, súperov z Komárna a z Nových Zámkov zdolali, vyhrali a postúpili na Majstrovstvá Slovenska.

Ďakujeme a chlapcom držíme palce.

Cestujeme históriou 2018

26. 4. 2018 sa trojčlenné družstvo našej školy v zložení žiačok VIII. C triedy, A. Labatová, Z. Nguyen a S. Vargová, zúčastnili súťaže Cestujeme históriou - "Vznik spoločného štátu Čechov a Slovákov počas 1. svetovej vojny".

Súťaž sa skladala z dvoch častí: prezentácie o významnej udalosti a vedomostného kvízu.

Naše žiačky obsadili krásne 4. miesto v konkurencii 7 družstiev. O to viac si vážime toto umiestnenie, pretože učivo, z ktorého súťaž pozostávala, sa budú učiť až v nasledujúcich mesiacoch.

Ďakujeme a dievčatám gratulujeme.

Matematická olympiáda 2018 - okresné kolo

17. 4. 2018 sa z našej školy zúčastnil Jakub Laca, žiak VI. B, okresného kola matematickej olympiády.

Z 53 zúčastnených žiakov, z toho z 38 úspešných, sa Jakub umiestnil na výbornom 7. mieste.

Tešíme sa.