Vyučujúci jednotlivých predmetov sa venujú vynikajúcim žiakom a zapájajú ich do množstva súťaží a do predmetových olympiád. Ich úspechy nás veľmi tešia.

V čom sme dobrí?

"... a Slovo bolo u Boha..."

Dňa 23. 11. 2017 sa na Základnej škole sv. Don Bosca v Topoľčanoch konalo krajské kolo v prednese kresťanskej poézie a prózy "... a Slovo bolo u Boha...".

Súťaže sa zúčastnili aj traja žiaci našej školy: Romanka Hudecová z III. C, Adelka Koščialiková zo IV. B a Jožko Repiský z V. B. Slávnostné otvorenie sa začalo svätou omšou, ktorú svojím spevom spestril mládežnícky spevokol. Po jej skončení mal pár povzbudivých slov pre recitátorov aj pán riaditeľ.

Žiaci podávali obdivuhodné výkony. Pre všetkých zúčastnených - súťažiacich i porotcov - to bol nádherný umelecký zážitok. Na konci súťaže nastalo vyhodnotenie. Napriek tomu, že sme sa neumiestnili, získali sme cenné skúsenosti, ktoré môžeme zúžitkovať v nasledujúcom ročníku súťaže. Odmenou nám boli príjemne strávené spoločné chvíle.

Ďalšie fotografie nájde TU:

Hviezdoslavov Kubín 2018- okresné kolo

11. 4. 2018 sa naše žiačky zúčastnili okresnėho kola súťaže v prednese poėzie a prózy Hviezdoslavov Kubín. A. Gáliková zo IV. B sa umiestnila na 2. mieste v prednese poézie, B. Beňušíková z V. B triedy tiež na 2. mieste v prednese prózy. Dievčencom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Hviezdoslavov Kubín- obvodné kolo

1. 3. 2016 sa uskutočnilo obvodné kolo 62. ročníka súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy detí, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie Hviezdoslavov Kubín.  V I. kategórii- poézia nás reprezentovali A. Gáliková z II. B, ktorá obsadila 3. miesto a J. Milová z III. A , ktorá získala 1. miesto!!! V I. kategórii- próza nás reprezentovala K. Silná zo IV. B, ktorá sa umiestnila na 3. mieste.  V II. kategórii- poézia nás reprezentovala K. Billíková zo VI. B, ktorá získala čestné uznanie. V III. kategórii- próza nás reprezentovala A. Barantalová z IX. B, ktorá obsadila 1. miesto!!!

20160301 123659

BLAHOŽELÁME a J. Milovej a A. Barantalovej držíme päste v okresnom kole.

Komenský a my 2017

4. 5. 2017 sa konalo vyhodnotenie XIV. ročníka celoslovenskej súťaže Komenský a my. Nella Haverová z umeleckého krúžku získala vo výtvarnej súťaži Príroda čas- staré prírodniny čestné uznanie. Klára Billíková obsadila 3. miesto vo výtvarnej súťaži Staré domy a interiér, príroda. Obidvom dievčatám blahoželáme.

Majstrovstvá kraja MC Donald´s cup

Vo štvrtok 17. mája 2018 sa na štadióne FC Nitra konal 20. ročník Majstrovstiev kraja mladších žiakov a žiačok MC Donald´s cup 2018.

Do záverečného, finálového, turnaja sa prebojovali aj naši žiaci, ktorí postúpili po výhrach nad žiakmi z Levíc a Nových Zámkov.

Tu naši žiaci bojovali o postup na Majtrovstvá Slovenska s futbalistami zo Šale, bohužiaľ, boli nad naše sily a zaslúžene postúpili.

Najlepším brankárom turnaja bol ocenený náš Marko Bojda, netreba však zabúdať ani na ostatných chlapcov a dievčatá. Hrali výborne.

Súperovi gratulujeme a naším žiakom ďakujeme....

Majstrovstvá Kraja v OB

Dňa 9.5. sa naši žiaci zúčastnili Majstrovstiev kraja v orientačnom behu. Družstvo chlapcov (Labuda,Kováč,Sauer,Šima) sa umiestnilo na výbornom 2.mieste. Marek Kováč zvíťazil v kategórii jednotlivcov a spolu s Dominikom Labudom postúpili na Majstrovstvá Slovenska ☺ Blahoželáme!!!

Majstrovstvá okresu v gymnastickom štvorboji

Dňa 22.3. sa naše žiačky zúčastnili Majstrovstiev okresu v gymnastickom štvorboji. V kategórii starších žiačok nás reprezentovali M.Fintová, K.Billíková, P.Horváthová, R.Skovajová a L.Illečková, ktoré sa umiestnili na 2.mieste. Mladšie žiačky R.Kuklová, B.Beňušíková, P.Galová, V.Šimová, J.Milová vybojovali krásne 1.miesto a postúpili na Majstrovstvá kraja do Nových Zámkov. Blahoželáme!!!

Matematický klokan

Dňa 19. marca 2018 riešili žiaci našej školy súťažné úlohy najväčšej medzinárodnej súťaže „Matematický klokan“.

Zúčastnilo sa jej 64 žiakov.

V rámci  Slovenska, po oficiálnom vyhlásení výsledkov, sme mali 19  úspešných riešiteľov: 13 žiakov 1. až 4. ročníka, 6 žiakov 5. až 8. ročníka.

Školským šampiónom sa stala Paulína Strakošová  z II. C triedy.

Všetkým k úspechu srdečne gratulujeme

Matematický klokan 2016

21. 3. 2016 sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN.  Účasť bola hojná, celkovo sa prihlásilo 28 žiakov. Z toho 9 bolo úspešných.
Kategória Školák 5 - Uher J. - 100 %, Čavojská E. - 91,7 %, Šubová T. - 82,5 %.
Kategória Školák 6 - Kováč M. - 95 %
Kategória Benjamín 7 - Trnkus A. - 81,7 %, Klubertová P. - 79,2 %
Kategória Benjamín 8 - Mikačová K. - 95 %. M. A. Bahelková - 91,7 %, Laca M. - 81, 7 %
Naším najúspešnejším "klokanom" sa stal J. Uher, ktorý získal plný počet bodov.

Z 1. stupňa sa do súťaže zapojilo 35 žiakov. 8 boli úspešní.

Kategória Klokanko 2 - D. Tóthová 82,2%, J. Oravec 88,9%, A. Koščialiková 75,6%, B. Varga 87,8%

Kategória Klokanko 3 - K. Billík 77,8%

Kategória Klokanko 4 - T. Košťál 100%, A. Palenčíková 93,3%, K. Silná 100%

GRATULUJEME!

McDonald's cup 2018

V stredu, 11. 4. 2018, naši najmenší futbalisti vyhrali suverénne skupinu v obvodnom kole McDonald's cupe a postúpili na Majstrovstvá okresu.

Tešíme sa z pekného úspechu a držime palce v ďalšom kole.

Podkategórie