Vyučujúci jednotlivých predmetov sa venujú vynikajúcim žiakom a zapájajú ich do množstva súťaží a do predmetových olympiád. Ich úspechy nás veľmi tešia.

V čom sme dobrí?

Večerný beh Nitrou 2019

Dňa 14.11.2019 sa uskutočnil večerný beh Nitrou, ktorého súčasťou bola aj ZŠ Fatranská. V kategórii 2012-2013 vyhral Branislav Baťala a na tretom mieste sa umiestnil David Benček. U dievčat sa na tretom mieste umiestnila Adela Uharčeková. V kategórií 2010-2011 sa na tretom mieste umiestnila Sára Szöllősi. Tak isto boli veľmi úspešný Natán Markus, Filip Tóth, Richard Petrovič, Alex Micheľ, Richard Sládečka, Matúš Rebej, Samuel Lauko, Simona Mitanová a Matúš Karabinoš.

Všetkým gratulujeme :)

Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 12.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Celkovo sa olympiády zúčastnilo 8 žiakov v dvoch kategóriach. Súťažiaci sa popasovali s náročnými úlohami zameranými na počúvanie a čítanie s porozumením,gramatiku a slovnú zásobu. Absolvovali ústnu časť,ktorej súčasťou bol dialóg a vytvorenie príbehu na základe obrázku. V kategórii 1A sa víťazkou stala Linda Garajová zo 7.B,ktorá postupuje do okresného kola. V kategórii 1B sa víťazkou stala Minh Hang Nguyen z 9.B,ktorá takisto postupuje do okresného kola. Z celkového počtu 8 súťažiacich bolo 6 úspešných riešiteľov. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme.

ŠPORTOVÝ DEŇ NADÁCIE SLOVENSKEJ SPORITEĽNE

Dňa 17.10.2019 sa deti zúčastnili Športového dňa s Matejom Tóthom. Deti čakala štafetová súťaž- slalom, beh cez prekážky, prenášanie loptičky, podliezanie vysokej prekážky, otočenie okolo prekážky, chôdza po vyvýšenej rovine.. mali čo robiť aby to všetko zvládli. Navzájom sa povzbudzovali a ako súťažný tím boli super.

Dali do toho všetko, išli na plné obrátky. Bežali tak, že sa zastavili až ďaleko za cieľovou čiarou. Aj keď to nestačilo na umiestnenie, tento tím : Simonka Mičundová, Filipko Moravčík, Riško Sládečka, Ninka Gajdošová, Simonka Marecová, Miško Kriška, Alicka Vogelová a Marko Bojda si zaslúži VEĽKÝ POTLESK.

Top liga - futbal

V piatok 24. 5. naši mladí futbalisti odohrali posledné kolo top ligy vo futbale. V celoročnej súťaži povyhrávali najviac zápasov a zaslúžene postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa odohrajú dňa 17. 6. 2019 v Bratislave.

Tešíme sa a držíme palce, chlapci!

Slávik Slovenska 2019 - okresné kolo

9. 5. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v speve ľudových piesní. Ďakujeme Lare Mochnáľovej z II. A a  Natálii Garčárovej  z V. B triedy za výbornú interpretáciu ľudovej piesne.

Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo

13. 03. 2019 sa v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre konalo obvodné kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali 3 žiačky, ktoré sa v silnej konkurencii umiestnili nasledovne:

1. kategória próza – Lara Mochnaľová (2. roč.) 2. miesto

2. kategória próza – Alexandra Gubková (5.roč.) 2. miesto

2. kategória poézia – Andronika Gáliková (5. roč.) 1. miesto

Gáliková postupuje do regionálneho kola súťaže, ktoré sa uskutoční 5. 4 . 2019. Držíme palce!

Top liga

13. 11. 2018 sa výber žiakov zúčastnil prvého kola Top ligy vo futbale, ktorú organizuje Mesto Nitra.

Chlapci prejavili športového ducha, snahu a suverénne nad ostatnými družstvami vyhrali.

Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy.

Majstrovstvá kraja MC Donald´s cup

Vo štvrtok 17. mája 2018 sa na štadióne FC Nitra konal 20. ročník Majstrovstiev kraja mladších žiakov a žiačok MC Donald´s cup 2018.

Do záverečného, finálového, turnaja sa prebojovali aj naši žiaci, ktorí postúpili po výhrach nad žiakmi z Levíc a Nových Zámkov.

Tu naši žiaci bojovali o postup na Majtrovstvá Slovenska s futbalistami zo Šale, bohužiaľ, boli nad naše sily a zaslúžene postúpili.

Najlepším brankárom turnaja bol ocenený náš Marko Bojda, netreba však zabúdať ani na ostatných chlapcov a dievčatá. Hrali výborne.

Súperovi gratulujeme a naším žiakom ďakujeme....

Matematický klokan

Dňa 19. marca 2018 riešili žiaci našej školy súťažné úlohy najväčšej medzinárodnej súťaže „Matematický klokan“.

Zúčastnilo sa jej 64 žiakov.

V rámci  Slovenska, po oficiálnom vyhlásení výsledkov, sme mali 19  úspešných riešiteľov: 13 žiakov 1. až 4. ročníka, 6 žiakov 5. až 8. ročníka.

Školským šampiónom sa stala Paulína Strakošová  z II. C triedy.

Všetkým k úspechu srdečne gratulujeme

Majstrovstvá Kraja v OB

Dňa 9.5. sa naši žiaci zúčastnili Majstrovstiev kraja v orientačnom behu. Družstvo chlapcov (Labuda,Kováč,Sauer,Šima) sa umiestnilo na výbornom 2.mieste. Marek Kováč zvíťazil v kategórii jednotlivcov a spolu s Dominikom Labudom postúpili na Majstrovstvá Slovenska ☺ Blahoželáme!!!

Podkategórie