Tvorivé dielne a ľudové remeslá pre deti ...

Dňa 13.11.2019 deti zo VI. oddelenia školského klubu detí  pracovali v tvorivých dielňach KOS v Nitre.  Technika viazania hrubších nití - makramé ich zaujala a veľmi bavila. Podarilo sa vyhotoviť krásne náramky.                          

Divadlo Svetielko v Janíkovciach

V pondelok 7.10.2019 sa zmenil obyčajný deň na neobyčajný deň pre deti v školskom klube v Janíkovciach. Zavítalo k nám divadlo Svetielko s príbehom O dievčatku, ktoré milovalo svoju záhradku. Do príbehu boli interaktívne vtiahnuté aj deti. Myšlienka spočívala v tajomstve cyklu prírody a v tajomstve krásy prírody, ktorej život vychádza zo semienka. Zábava v sebe skrývala poučenie

Farby a plody jesene

Deti X. oddelenia ŠKD (IV.E, IV.C.) sa boli pozrieť na výstave "Farby a plody jesene" v botanickej záhrade. Výstava nás zaujala svojou pestrosťou, farebnosťou i pútavo podaným výkladom. Pekné počasie sme využili i na piknik, či kŕmenie rýb v jazierku.

Letecký deň a naše papierové lietadlá

Naša škola v Janíkovciach sa môže pochváliť tým, že zo školského dvora vidíme pred sebou medzinárodné letisko. Lietadlá nám nad hlavou poletujú každý deň, ale v piatok 27.9.2019 sme mali nad hlavou aj naše lietadlá. Zažili sme náš Letecký deň a naše papierové lietadlá súťažili v kráse vzhľadu, v kráse letu a dĺžke letu. Boli aj nejaké turbulencie, ale všetko sme zvládli profesionálne !

Pohľady do umenia ...

Deti zo VI. oddelenia ŠKD navštívili výstavu Pohľady do umenia , ktorá je súčasťou Dní Európskeho kultúrneho dedičstva v Nitre. Mali možnosť vidieť proces tvorby výtvarného diela  - súčasťou výstavy boli aj skice autorov a to práve najviac zaujalo pozornosť detí.

Vychádzka do prírody ...

Dňa 12.9.2019 deti zo VI. oddelenia ŠKD strávili odpoludnie v prírode. Za nádherného slnečného počasia si riadne zacvičili na hrazdičkách, vyskúšali si preskoky na pníkoch a chôdzu na kladine . Všetky aktivity spájali behom na krátku vzdialenosť.

Deti zo ŠKD Janíkovce ukázali, že radi športujú

Dňa 26.9.2019 deti zo školského klubu v Janíkovciach ukázali, že radi športujú a využijú každú príležitosť. Život je pohyb a telo sa nám raz odvďačí za každú aktivitu. V nádhernom prostredí školského dvora sme prežili deň na kolieskových korčuliach. Možno dostanú chuť aj ďalší.

ŠKD- Deň bicyklov

19.9.2019 deti zo štrnásteho oddelenia školského klubu v Janíkovciach v rámci Európskeho týždňa mobility zažili športovo-súťažné popoludnie na bicykloch a kolobežkách. Celkovo bolo 22 detí na bicykloch, kolobežkách a 8 chodcov. Terén bol náročný, ale úlohy boli zvládnuté s chuťou a odvahou. Vždy v súťaži musí byť víťaz, ale ani Peter Sagan nie je vždy prvý, a predsa bojuje. Tak sme si užili radosť zo športu dostupnému každému a každý deň.

Strana 1 z 24