Včelár v ŠKD

2. 6. 2019 navštívil deti zo IV., V., a VII. oddelenia ŠKD včelár, aby ich hravou formou zasvätil do života a práce nielen včelára, ale aj včiel. Deťom odovzdal cenné poznatky od vývinu včielky, cez všetky fázy jej života a ich charakteristiku. Samotný život včeličiek si mohli deti pozrieť priamo v úli, ktorý včelár priniesol so sebou. Priblížil nám život a úlohu včelej kráľovnej, poradil, čo robiť, ak nás uštipne včela, vysvetlil, ako dokážu včielky predpovedať počasie, akých majú nepriateľov a prečo sú také potrebné pre život na Zemi. Dozvedeli sme sa, z čoho sa skladá úľ- rámček, plásty, vosk, propolis a  načo včielkam slúži. Celá beseda bola obohatená o predmety, ktoré nám včelár priniesol ukázať. A tak žiaci mohli vidieť ochranný odev včelára, rámček, plást, propolis ba aj  med. Jeho zanietený výklad od počiatku cesty k medu až po koniec počúvali prítomní s úctou a jeho lásku k včielkam musel postrehnúť každý. Pán včelár nám spropagoval činorodú a záslužnú prácu aj včelími produktmi- ochutnávkou rôznych druhov medu. Deti si mali možnosť samé vyrobiť sviečku.

Moje telo- interaktívna výstava

6. 6. 2019 sa VIII. oddelenie ŠKD zúčastnilo interaktívnej výstavy Moje telo. Deti prostredníctvom modernej techniky a interaktívnych pomôcok mohli vidieť bijúce srdce, fungovanie jednotlivých orgánových sústav človeka a vyskúšať si malú operáciu.

Výstava 3 + 3

3. 6. 2019 navštívili deti z II. oddelenia ŠKD výstavné priestory KOS Nitra. Mali možnosť vidieť výtvarné diela, plstené kompozície, sochársku tvorbu , hudobné inšpirácie v technike ceruzkového pastelu, ilustrácie a maľby. Autorkami sú tri tvorivé matky a ich tri tvorivé deti.

Včelárske tvorivé dielničky

3. 5. 2019 deti z II. oddelenia ŠKD mali možnosť pracovať s voňavými včelími medzistienkami. Pod vedením lektorky Mgr. Ľ. Strukovej si vyrobili sviečky s jarnými motívmi.

Janíkovce majú talent

3. 4. 2019 sa deti zo školského klubu v Janíkovciach zabávali pri prezentovaní svojej šikovnosti v súťaži Janíkovce majú talent. Išlo o návrh detí a týždeň mali možnosť pripravovať sa. Videli sme vlastné výrobky z papiera, kreslenie, recitáciu, tance, spev, ukážky zo športových aktivít, kúzlo. Na hodnotení spolupracovali všetky deti. Výsledky umiestnenia nie sú dôležité, ale radosť z dobre vykonanej práce je odmenou pre vystupujúcich. A možno sa stali vzorom pre iných.

Rozprávky z mravčej chalúpky

Deti z II. oddelenia ŠKD navštívili dňa 12. 3. 2019 kníhkupectvo Martinus v N - Centro. Pozorne počúvali príbehy mravčekov z knihy Rozprávky z mravčej chalúpky. Mali možnosť  pozrieť a prípadne chvíľočku si aj prečítať knihy podľa vlastného výberu.

Aktivity v ŠKD

Deti v X. oddelení ŠKD sú veľmi šikovné a majú bohatú fantáziu. Samé si postavili úžasný hrad aj s princeznami, zvieratkami, jazierkom ... A tiež veselé mestečko.

Hry v školskom átriu

Deti z X. oddelenia ŠKD si obľúbili hry v školskom átriu. Je tam pekné prostredie, príjemne mäkký povrch na behanie. No najmä si radi zahrajú živý šach.

Podoby dreva

21. 1. 2019 deti z II. oddelenia ŠKD navštívili výstavu výrobkov z dreva. Autor nám predložil prirodzenú krásu dreva, ktoré je úžasné svojou štruktúrou, farbou, tvarmi a vôňou. Ďakujeme Mgr. Zdenke Smrečkovej, ktorá nás touto krásou sprevádzala a deťom odovzdala veľa nových poznatkov.

Vianočná burza v ŠKD 19.12. 2018

Vianoce sú ideálnym časom, kedy sa všetci na chvíľku zastavíme, stretneme sa v kruhu najbližších a pripomenieme si tradície. Aj v našom školskom klube si detičky už tradične pripravili pre svojich rodičov vlastnoručne vytvorené výrobky: svietniky, vianočné ozdoby, stromčeky, adventné vence ...