Včelárske tvorivé dielničky

3. 5. 2019 deti z II. oddelenia ŠKD mali možnosť pracovať s voňavými včelími medzistienkami. Pod vedením lektorky Mgr. Ľ. Strukovej si vyrobili sviečky s jarnými motívmi.

Janíkovce majú talent

3. 4. 2019 sa deti zo školského klubu v Janíkovciach zabávali pri prezentovaní svojej šikovnosti v súťaži Janíkovce majú talent. Išlo o návrh detí a týždeň mali možnosť pripravovať sa. Videli sme vlastné výrobky z papiera, kreslenie, recitáciu, tance, spev, ukážky zo športových aktivít, kúzlo. Na hodnotení spolupracovali všetky deti. Výsledky umiestnenia nie sú dôležité, ale radosť z dobre vykonanej práce je odmenou pre vystupujúcich. A možno sa stali vzorom pre iných.

Rozprávky z mravčej chalúpky

Deti z II. oddelenia ŠKD navštívili dňa 12. 3. 2019 kníhkupectvo Martinus v N - Centro. Pozorne počúvali príbehy mravčekov z knihy Rozprávky z mravčej chalúpky. Mali možnosť  pozrieť a prípadne chvíľočku si aj prečítať knihy podľa vlastného výberu.

Aktivity v ŠKD

Deti v X. oddelení ŠKD sú veľmi šikovné a majú bohatú fantáziu. Samé si postavili úžasný hrad aj s princeznami, zvieratkami, jazierkom ... A tiež veselé mestečko.

Hry v školskom átriu

Deti z X. oddelenia ŠKD si obľúbili hry v školskom átriu. Je tam pekné prostredie, príjemne mäkký povrch na behanie. No najmä si radi zahrajú živý šach.

Podoby dreva

21. 1. 2019 deti z II. oddelenia ŠKD navštívili výstavu výrobkov z dreva. Autor nám predložil prirodzenú krásu dreva, ktoré je úžasné svojou štruktúrou, farbou, tvarmi a vôňou. Ďakujeme Mgr. Zdenke Smrečkovej, ktorá nás touto krásou sprevádzala a deťom odovzdala veľa nových poznatkov.

Vianočná burza v ŠKD 19.12. 2018

Vianoce sú ideálnym časom, kedy sa všetci na chvíľku zastavíme, stretneme sa v kruhu najbližších a pripomenieme si tradície. Aj v našom školskom klube si detičky už tradične pripravili pre svojich rodičov vlastnoručne vytvorené výrobky: svietniky, vianočné ozdoby, stromčeky, adventné vence ...

Škola mágie a kúziel

26. 10. 2018 do ŠKD zavítalo Divadielko z klobúka z Banskej Bystrice so svojím predstavením. Deti sa na strašidelné predstavenie o kúzlach Harryho Pottera prichystali a herečky uvítali v kostýmoch  mátoh, príšer  a strašidiel. Po predstavení mali deti v každom oddelení zábavné súťaže a halloweensku diskotéku.

Modelujeme z hliny

5. 11. 2018 sa deti zo VI. oddelenia ŠKD zúčastnili tvorivých dielní. Deti v KOS Nitra privítala pani Mgr. Ľudmila Struková, ktorá deťom porozprávala o hline- odkiaľ sa získava, načo sa používa, ako sa s ňou pracuje a o hrnčiarstve ako starom remesle. A potom sa už pustili do práce. Všetci si uviazali zástery a vyhrnuli rukávy. Hlinu najprv v rukách riadne premiesili a potom ju vyvaľkali na tenký plát, do ktorého odtlačili veľké platanové listy. Tie malým nožíkom po obvode orezali a vzniknutý hlinený list uložili na špeciálnu podložku, aby sa im vytvaroval do tvaru misky. Zhotovené výrobky si odniesli domov.

Tri pohľady na prírodu

26. 10. 2018 deti z II. oddelenia ŠKD zašli do výstavných priestorov KOS v Nitre. Mali možnosť prezrieť si výstavu výtvarných diel a drevených plastík od troch autorov inšpirovaných prírodnými scenériami.Lektorka ich zaujala  rozprávaním o výtvarnom umení. Patrí jej vďaka a od detí veľká  1* zapísaná do knihy návštev.