Rozprávky z mravčej chalúpky

Deti z II. oddelenia ŠKD navštívili dňa 12. 3. 2019 kníhkupectvo Martinus v N - Centro. Pozorne počúvali príbehy mravčekov z knihy Rozprávky z mravčej chalúpky. Mali možnosť  pozrieť a prípadne chvíľočku si aj prečítať knihy podľa vlastného výberu.

Aktivity v ŠKD

Deti v X. oddelení ŠKD sú veľmi šikovné a majú bohatú fantáziu. Samé si postavili úžasný hrad aj s princeznami, zvieratkami, jazierkom ... A tiež veselé mestečko.

Hry v školskom átriu

Deti z X. oddelenia ŠKD si obľúbili hry v školskom átriu. Je tam pekné prostredie, príjemne mäkký povrch na behanie. No najmä si radi zahrajú živý šach.

Podoby dreva

21. 1. 2019 deti z II. oddelenia ŠKD navštívili výstavu výrobkov z dreva. Autor nám predložil prirodzenú krásu dreva, ktoré je úžasné svojou štruktúrou, farbou, tvarmi a vôňou. Ďakujeme Mgr. Zdenke Smrečkovej, ktorá nás touto krásou sprevádzala a deťom odovzdala veľa nových poznatkov.

Vianočná burza v ŠKD 19.12. 2018

Vianoce sú ideálnym časom, kedy sa všetci na chvíľku zastavíme, stretneme sa v kruhu najbližších a pripomenieme si tradície. Aj v našom školskom klube si detičky už tradične pripravili pre svojich rodičov vlastnoručne vytvorené výrobky: svietniky, vianočné ozdoby, stromčeky, adventné vence ...

Škola mágie a kúziel

26. 10. 2018 do ŠKD zavítalo Divadielko z klobúka z Banskej Bystrice so svojím predstavením. Deti sa na strašidelné predstavenie o kúzlach Harryho Pottera prichystali a herečky uvítali v kostýmoch  mátoh, príšer  a strašidiel. Po predstavení mali deti v každom oddelení zábavné súťaže a halloweensku diskotéku.

Modelujeme z hliny

5. 11. 2018 sa deti zo VI. oddelenia ŠKD zúčastnili tvorivých dielní. Deti v KOS Nitra privítala pani Mgr. Ľudmila Struková, ktorá deťom porozprávala o hline- odkiaľ sa získava, načo sa používa, ako sa s ňou pracuje a o hrnčiarstve ako starom remesle. A potom sa už pustili do práce. Všetci si uviazali zástery a vyhrnuli rukávy. Hlinu najprv v rukách riadne premiesili a potom ju vyvaľkali na tenký plát, do ktorého odtlačili veľké platanové listy. Tie malým nožíkom po obvode orezali a vzniknutý hlinený list uložili na špeciálnu podložku, aby sa im vytvaroval do tvaru misky. Zhotovené výrobky si odniesli domov.

Tri pohľady na prírodu

26. 10. 2018 deti z II. oddelenia ŠKD zašli do výstavných priestorov KOS v Nitre. Mali možnosť prezrieť si výstavu výtvarných diel a drevených plastík od troch autorov inšpirovaných prírodnými scenériami.Lektorka ich zaujala  rozprávaním o výtvarnom umení. Patrí jej vďaka a od detí veľká  1* zapísaná do knihy návštev.

Návšteva z polície

25.10. 2018 deti z XIII. oddelenia ŠKD v Janíkovciach zažili nevšednú návštevu. Prišla členka Policajného zboru SR kapitánka Mgr. Iveta Matejová. Uvedomujeme si, že nám darovala kúsok zo svojho vzácneho času, pretože ako policajtka pracuje 24 hodín denne. Dozvedeli sme sa niečo o nej, niečo o ochrane nášho života na cestách, ale aj o tom, ako polícia SR naozaj pomáha, chráni a dodáva pocit bezpečia. Kým nebudú na svete len dobrí ľudia, bude aj polícia, ktorá často pracuje v ohrození života. Mali sme si čo povedať a sama pani kapitánka ponúkla ďalšie stretnutie, pretože sme stihli odkrojiť len malý kúsok tajomstva tohto povolania.

Šarkaniáda v Janíkovciach

Deti z XIII. oddelenia ŠKD v Janíkovciach  sa tešia aj chladnejším dňom, ktoré vystriedali teplé leto. Čím je vietor silnejší, tým je väčšia radosť detí zo šarkanov, ktoré na školskom dvore naučili lietať. Mnohí si aj vlastnoručne vyrobili šarkaníkov a tie v lietaní nezaostávali za tými kúpenými. Naša šarkaniáda trvá už niekoľko dní a určite ešte nekončí.