Letný ŠKD

Vo štvrtok 2.júla 2020 deti z letnej ŠKD navštívili vivárium v botanickej záhrade. Napriek tomu, že to pre deti znamenalo malú turistiku, výborne to zvládli a veľmi sa im páčilo aj sprievodné slovo a všetky živočíchy, ktoré si mohli i pohladiť.

Kreslenie dúhy

Deti 4.E, XIII.oddelenia ŠKD sa tiež pripojili ku kresleniu dúhy🌈 . Vyjadrili tak nádej, že sa opäť čoskoro stretnú.

Symboly Veľkej noci

Ľudové vinše

Maľuj si dievčička,

farebné vajíčka,

aby si mala čím,

obdariť Janíčka.

 

Šiby, ryby, mastné ryby,

kus koláča od korbáča

Ešte k tomu groš,

už je toho dosť.

 

Kraslica-zdobené vajíčko je prejav našej ľudovej kultúry. Šibák-odovzdávanie zdravia, sviežosti a sily prostredníctvom vŕbového prútika.

Deti zo VI. oddelenia ŠKD v dňoch 6.4. a 7.4. zdobili vajíčka a vypletali šibáky.

 

Fašiangy sa krátia

25.2.2020 Fašiangový utorok / deň pred popolcovou stredou, kedy začína obdobie kresťanského veľkého pôstu / bol určený deťom z I.,II.,III.,V. a VI. oddelenia ŠKD. Zábavu zahájili piráti , ktorí na detský karneval doplávali na lodi – samozrejme , za pomoci malých pirátov ...

Učenie v maskách

13.2.2020 nebol iba taký obyčajný deň. Ako je už v Janíkovciach zvykom, do lavíc sa usadili rozprávkové bytosti: princezné, lesné víly, indiánky, farmárka, rytieri, kráľ, pilot,... Overovnie vedomostí a získavanie zručností postupne prešli do veselej zábavy v rámci ŠKD, kde pán žonglér pripravil pre vzácnych hostí bohatý program. Spokojní a plní krásnych zážitkov sa všetci vybrali do svojich rozprávok...

Mobilné planetárium

V piatok 17. januára bolo v našej škole Mobilné planetárium. V rámci ŠKD sa ho zúčastnili deti zo VII., VIII., XI., XII. a XIII. oddelenia. Pre deti bolo veľmi zaujímavé premietanie náučného filmu Neuveriteľný vesmír na planetárnej kupole. Vnútri sme ležali a mali sme pocit, akoby sme leteli vesmírom. Deti tiež dostali odpovede na mnoho zvedavých otázok.

Všetci sme mali úžasný zážitok.

Radosť rozdávaním rastie

Vo štvrtok 30.1.2020 sa v 14. oddelení školského klubu v Janíkovciach uskutočnila beseda so zástupkyňou Detského domova sv. Lujzy v Nitre Mgr. Máriou Kretovou. Prišla odovzdať pozdrav a poďakovanie od ich detí, pretože naše deti im pred Vianocami poslali kôš sladkostí, ktorých sa zriekli, aby ich potešili. Naším heslom je - Radosť rozdávaním rastie. A prežili sme to na vlastnej koži. Dnešné posedenie bolo príjemné a pohodové. Každý má svoje miesto na tejto zemi a dobrými skutkami máme spríjemňovať život okolo nás.

Strana 1 z 25