Na makovičku ...

29. 10. 2018 deti z DFS Fatranček potešili seniorov v ich zariadení na Zobore. Pásmom ľudových hier, spevom a tancami tak symbolicky ukončili mesiac úcty k starším.

Enci, benci na kamenci ...

To je názov publikácie  detských tradičných hier , ktorej súčasťou  budú aj deti z DFS  Fatranček. Fotenie detí pri ľudových hrách Na richtára, Na kamienky, Na capka , Na prúty, Soritáš  a ďalšie  sa uskutočnilo 12. 10. 2018 v priestoroch Slovenského  poľnohospodárskeho múzea v Nitre.

Turistický záujmový útvar 19. 9. 2018

Streda 19. 9. 2018 bola pre deti z Turistického záujmového útvaru veľkým zážitkom. Mesto Nitra ponúka svojim obyvateľom atrakciu- Nitriansky expres. Trasa viedla zo Svätoplukovho námestia až na Nitriansky hrad. Počas prestávky na hrade mali deti možnosť spoznať  okolie hradu. Ukončenie prehliadky sa zavŕšilo malým občerstvením. Cesta bola veľmi zábavná, keďže deti mali k dispozícii svoj vagón. Po príchode na Svätoplukovo námestie sme si spoločne urobili aj krátku prehliadku námestia.

K prameňom tradícií V.

4. 6. 2018 sa uskutočnili už piate spevácke tvorivé dielne. Dievčatá mali možnosť pod vedením lektorky M. Strakovej – sólistky Lúčnice získať ďalšie  zručnosti z hlasovej techniky a vedomosti o ľudovej piesni. Ďakujeme !!!

 

Aktivity v anglickom záujmovom útvare

18. 4. 2018 sa  žiaci II. A a II. B  vzdelávali zážitkom v anglickom záujmovom útvare. V rámci lekcie o jedle si slovnú zásobu zdokonaľovali praktickými činnosťami. Pripravili si nepečenú tortu z ingrediencií, ktoré museli pomenovať po anglicky, popísať, čo je zdravé a nezdravé. Na druhý deň sa tešili z výsledku svojej práce a odmenou im bola sladká pochúťka.

K prameňom tradícií ... III. a IV.

V dňoch 5. 2. 2018  a  9. 2. 2018  sa dievčatá  z DFS Fatranček zúčastnili ďalších tvorivých speváckych dielní. Ďakujeme hlasovej pedagogičke pani M. Jágerovej  z katedry folkloristiky v Nitre za ďalšie skúsenosti v speve ľudovej piesne.

Koledovanie pre seniorov...

Deti z DFS Fatranček 20. 12. 2017 potešili svojím vystúpením seniorov v ich zariadení na Zobore. Poetiku blížiacich sa vianočných sviatkov vytvorili spevom kolied z Veľkého Zálužia, betlehemskými oferami a nechýbali ani ľudové vinše.

Vianoce prichádzajú ...

16. 12. 2017 sa v Janíkovciach uskutočnil vianočný program, v ktorom   účinkovali aj deti z DFS Fatranček. V choreografii  Od Ondreja do Vianoc priniesli tradíciu a zvyky, ktoré boli neodmysliteľnou súčasťou života v minulosti.

K prameňom tradícií ... II.

13. 11. 2017 sa aj ďalšie speváčky z nášho detského folklórneho súboru Fatranček zúčastnili speváckych tvorivých dielní pod vedením hlasovej pedagogičky na ľudovú pieseň. Ďakujeme lektorke Margite Jágerovej za teoretické i praktické skúsenosti, ktoré nám budú užitočné v našej záujmovej činnosti.

 

K prameňom tradícií ... I.

20. 10. 2017 sa v KOS Nitra uskutočnili prvé spevácke tvorivé dielne určené detským speváckym skupinám. Dievčatá z DFS Fatranček spievali pod vedením Margity Jágerovej, hlasovej pedagogičky a odborníčky pre ľudovú pieseň. Získali dôležité praktické skúsenosti v oblasti hlasovej techniky. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie v novembri.

 

Strana 1 z 2