Týždeň zdravej výživy

V týždni od 18. - 22. 9. 2017 realizovali pani učiteľky v Janíkovciach za aktívnej účasti žiakov a pomoci rodičov projekt "Týždeň zdravej výživy". Každý deň si farbou oblečenia, ovocím a zeleninou pripomenuli, aké rôzne druhy týchto dobrôt vieme dopestovať v záhradách, kúpiť v obchode a najmä, aký význam má ich konzumácia pre naše zdravie. Prinesené ovocie, zeleninu i mliečne výrobky pani učiteľky premenili na chutné smoothie, šaláty, ovocné šťavy, obložené chlebíky, nátierky. Žiaci počas týždňa nielen ochutnávali pripravené dobroty, no na vyučovacích hodinách riešili rôzne úlohy spojené s poznávaním ovocia, zeleniny - tajničky, hádanky, doplňovačky, ovocné slovné úlohy, čítanie s porozumením a úlohami na interaktívnej tabuli- kreslenie ovocia a tvorba animácie v programe RNA, naučili sa pieseň o ovocí a zelenine. Na ovocníčkové a zeleninkové riekanky si zacvičili a zahrali  pohybové hry, tvorili rýmy a kreslené projekty, postavili mliečny hrad. Počas celého týždňa žiaci získavali body za plnenie jednotlivých úloh a získali ovocníčkové medaily. Projekt bol ukončený tvorbou vláčika, v ktorom každý jeden vozeň predstavoval jeden farebný deň a aktivity počas neho. 

 

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžeme odmietnuť nastavením svojho prehliadača.