Druhá šanca pre olej!

Naša škola sa zapája do rôznych zberov druhotného odpadu ako papier, plasty, batérie či elektroodpad. V septembri  školského roka 2021/2022 plánujeme zahájiť zber použitého kuchynského oleja a budeme veľmi radi, ak sa zapojí čo najviac domácností a takýmto spôsobom spoločne prispejeme k čistejšiemu a zdravšiemu životnému prostrediu pre naše deti. Olej stačí naliať do plastovej fľaše, riadne uzavrieť a vložiť do nádoby na to určenej, ktorá bude umiestnená v areáli našej školy.

Olympijský deň

Olympijský deň s ambasádorom Michalom bol super. Deti z 2.A, 2.B, 2.C a 2.E si zmerali sily v 3 disciplínach. Prehadzovali si loptu, nakupovali v banke a skladali slová. Deti pochopili, že dôležitá je spolupráca. Na záver im ambasádor Michal rozdal víťazné trofeje, ale pre deti bola najväčšia odmena zábava, ktorú pri olympiáde zažili.

Hmyzí hotel

Žiaci IV.B majú radi prírodu, poznávajú ju na vyučovaní prírodovedy. Uvedomujú si, že jej súčasťou je aj hmyz. Ten môže byť pre človeka bezvýznamný, nebezpečný, no taktiež užitočný. Aby sa nevytratil z okolia, žiaci dostali výborný nápad zostrojiť hmyzí hotel. Poprosili o pomoc otecka Sanelky Šimončíkovej, ktorý im zhotovil drevené diely, požičal náradie a pridal lak na ošetrenie dreva. Vďaka tejto spolupráci sa hotel vydaril. Ešte ho vyplnili prírodným materiálom a pán školník im pomohol zakryť ho sieťou. Nakoniec vybrali vhodné miesto v areáli školy, kde ho umiestnili. Nech sa páči, návštevy sú vítané...

OLYMPIJSKÝ DEŇ

OLYMPIJSKÝ DEŇ DRUHÁKOV II.A, II.B, II.C, II.E - zábava, súťaženie, dobrá nálada, skvelé športové výkony, preteky = VŠETCI VÍŤAZI

Ambasádor SZĽH

V pondelok 28.júna sa deti zo IV. oddelenia ŠKD stretli poslednýkrát v tomto školskom roku s ambasádorom SZĽH Michalom. Pri športových hrách sa nielen riadne spotili ⛹️‍♀️⚽️,ale aj dobre zabavili. Spoločne sme vyrobili aj plagát so športovým zameraním. No a keďže sme trieda sovičiek, tak sme použili symbol sovy. Na záver si deti odniesli medailu za športový a tímový výkon.

Piknik

Krásne slnečné ☀️ letné dni sme s deťmi so IV. oddelenia ŠKD využili na piknik. Rozložili sme si v chládku deky, nechýbalo občerstvenie 🍒🍪🍏 a čítali sme knižku od Gabriely Futovej. Deti si aj užili preliezky. Prežili sme príjemné popoludnie.

Výlet na hrad Devín

Teplé počasie prialo žiakom IV.B, ktorí cestovali do Bratislavy. Na výlete navštívili zrúcaninu hradu Devín, kde si vypočuli históriu a povesť viažúcu sa k hradu. Uchvátil ich sútok riek Dunaja a Moravy. Vo vyhliadkovom vláčiku si vypočuli výklad o pamätihodnostiach hlavného mesta. Príjemne unavení, plní zážitkov a dobrej nálady sa vrátili domov.

Policajti

Dňa 25.júna nás prišli navštíviť policajti. Žiaci I.A a I.E triedy si mali možnosť prezrieť policajné auto a povoziť sa so zapnutými výstražnými majákmi. Prezreli si pomôcky, ktoré pri svojej práci policajti využívajú. Na zvedavé otázky žiakom s radosťou odpovedali.

Týždeň s Language planet

V týždni od 14. - 18. júna spestrili výučbu anglického jazyka žiakom 1. a 2. ročníka lektori z jazykovej školy Language planet, ktorí s nimi hravou formou zopakovali vybrané učivo 2. polroka. V rámci utvrdzovania si vedomostí si deti užili veľa zábavy pri kreslení, súťažení a pohybových aktivitách.

Deň otcov

Deti z 1.A si pre oteckov ku Dňu otcov nacvičili tanec a napísali list venovaný svojim hrdinom.

Podkategórie