NKS v škole

V júni navštívila žiakov 1. stupňa slečna Abbazová z NKS, aby im priblížila problematiku ochrany životného prostredia, ako sa správať ekologicky k prírode a zároveň šetriť finančné zdroje. Prezentácie slúžili na priblíženie žiakom, ako triediť odpad, kam ďalej odpad putuje, čo sa z neho vyrába. Praktickými aktivitami si žiaci vyskúšali, ako správne triediť odpad, oboznámili sa s problémom ekologických katastrof vo svete, s vymieraním určitých druhov na našej planéte.

Farmársky dvor

19. 6. 2019 sa žiaci I. D a II. D zúčastnili exkurzie na farmársky dvor v Malom Cetíne. Pani Marika Vlhová nás všetkých milo privítala a poukazovala nám celé ich hospodárstvo. Deti mali možnosť vidieť andulky, papagájov, páva, bažantov, domáce hospodárske zvieratká. Teta Marika pre nás pripravila aj bohaté občerstvenie a po ňom nás zobrala do miestneho družstva, kde sme si pozreli ovečky a mangalice.

Špania dolina

18. 6. 2019 sa žiaci I. D-IV. D zúčastnili koncoročného školského výletu v Španej Doline, kde absolvovali krásny výlet po malebnej dedinke, zúčastnili sa vyučovania v starej klasickej škole, v ktorej sa učili ešte naši starí rodičia. Vyskúšali si písanie kriedou na tabuľky, písali husími perami, kľačali na polienku. Na záver si kúpili malý darček v historickom obchode.

Happy LP Day 2019

Stalo sa už tradíciou, že koncom školského roka si lektori z Language Planet pripravia skvelé aktivity pre našich žiakov 1. stupňa. 26. 6. 2019 sa konal Happy LP Day. Deti maľovali, boli pomaľované, zhadzovali kolky, tvorili, ... Celý deň bol plný zábavy a radosti. A to všetko po anglicky. Veľké ĎAKUJEM patrí celému tímu z jazykovej školy Language Planet.

Bojnice I. A, B, C a IV. C

19. 6. 2019 žiaci našej školy I. A, B, C a IV.C navštívili národnú ZOO Bojnice, kde na ploche 42 ha videli viac ako 355 druhov domácich a exotických zvierat. Deti si výletom nielen utvrdili a rozšírili vedomosti o ríši zvierat, ale domov sa vracali veselí a bohatší o nové zážitky.

Zveropark

21. 6. 2019 žiaci II. A, B, C navštívili Zveropark v Žarnovici, časť Revištské Podzámčie. Je to miesto, kde je príroda krásna ako z rozprávky, zaujímavé zvieratá, zurčiaci vodopád, jazero s rybami. Mali možnosť spoznať rôzne hospodárske, lesné, cudzokrajné zvieratá a vodné živočíchy. Na obrovskej ploche sa nachádzali aj detské ihriská s rôznymi možnosťami zábavy ako hojdačky, trampolíny, kolotoče, preliezky, šmýkačky. Atrakciou bolo bludisko a skákací hrad, kde sa deti vyšantili do sýtosti. Na pamiatku si deti kupovali suveníry so zvieratkami.

Stanislav Repaský v škole

11. 6. 2019 do Janikoviec zavítal spisovateľ Stanislav Repaský. Na besede žiakom predstavil knihu Natálkine dobrodružstvá. Porozprával im o tom, ako kniha vznikla, kde čerpal inšpiráciu. Deti mali možnosť klásť otázky a na záver si vypočuli pesničku, ktorú pre neho zložili sesternice pri príležitosti krstu jeho knihy.

Výlet Bratislava, Devín- IV. A, B

13. 6. 2019 sa žiaci IV. A a IV. B  vybrali na celodenný výlet do Bratislavy. Najprv navštívili SNM- prírodovedné múzeum, ktoré sa zameriava na výskum a prezentáciu živej a neživej prírody najmä na území Slovenska. Deti si prezerali expozície s názvom Zázrak prírody. Po skončení výstavy sa presunuli na Devín. Tento historický hrad stojí na mohutnej skale nad sútokom riek Dunaj a Morava. Deti zaujala hradná studňa s hĺbkou 55 m, do ktorej mohli liať vodu a počítať sekundy, kedy dopadne až na dno. Jedinečným zážitkom pre deti sa plavba vyhliadkovou loďou. Deti si výlet užili a šťastne sa vrátili domov.

Ako vzniká kniha

Vydavateľstvo SLOVART usporiadalo 12. 6. 2019 pre žiakov 3. a 4. ročníka  besedu na tému AKO VZNIKÁ KNIHA. Beseda bola spestrená súťažným kvízom, kde žiaci mohli vyhrať knižky z vydavateľstva Slovart.

Škola v prírode 2019 I. - IV. D

V týždni od 27. 5. do 31. 5. 2019 žiaci z Janíkoviec absolvovali školu v prírode. Ich prechodným domovom sa stala Stará Myjava, nachádzajúca sa v prekrásnom lesnom prostredí neďaleko Myjavy. Okrem hravého učenia a utvrdzovania učiva si mohli vyskúšať svoje zručnosti v jazde na koni, streľbe z luku, jazde na štvorkolke, rybolove, na lezeckej stene, pri výrobe šperkov,... Počas večerného programu sa mohli zapojiť do súťaží, v ktorých si ostatní účastníci volili talent Fantázie, Miss a Mister-a Fantázie, Tanečník-a Fantázie. Svoju šikovnosť a podnikateľské schopnosti uplatnili pri aktivite Podnikanie.  Každý večer sa vytancovali na diskotéke alebo si pozreli rozprávku v kine. Plní krásnych zážitkov sa v piatok vrátili  domov.