UVOD Slider

E-Žiacka knižka

ico izk

Alf

alf

e-strava

e strava

Piataci vo hvezdárni

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Piataci vo hvezdárni

V októbri v rámci vyučovacích hodín geografie PhDr. Jozef Blaho a Mgr. Miroslava Bardovičová sa so žiakmi piatych ročníkov zúčastnili besedy „Vesmír okolo nás“ v Kultúrnom osvetovom stredisku v Nitre, kde ich sprevádzal pán Ing. Juraj Pecháč.

Žiakov zaviedol do kupoly, kde ich zaujal ďalekohľadom a hlavne prácou s ním a porozprával im ako sa pozorujú hviezdy, planéty, aké pomôcky používajú pri sledovaní Slnka a pod. Následne uvideli animácie Slnka, pohyb planét okolo neho a okolo vlastných osí. Zaujímavé bolo pre nich aj pozorovať vzdialenosť medzi  planétami a Slnkom, počet mesiacov jednotlivých planét či povrch a atmosféru planét.

Návšteva hvezdárne bola zážitkom pre všetkých zúčastnených.

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžeme odmietnuť nastavením svojho prehliadača.