Majstrovstvá SR vo florbale

S končiacim sa šk. rokom 2017/2018, v dňoch 24. - 26. 8. 2018 sa v Bratislave,  pod záštitou Nadácie JOJ,  konali majstrovstvá Slovenska vo florbale žiakov.

Zúčastnili sa ho aj naši chlapci, ako víťazi majstrovstiev Nitrianskeho kraja.

V semifinále nastúpili proti žiakom z Michaloviec, s ktorými odohrali veľmi ťažký, vyrovnaný zápas. Šťastie sa však 1 min pred koncom priklonilo k súperovi a naši prehrali.

Pokračovali ďalej, nevzdávali sa a v súboji o 3. miesto sa zapreli a žiakov zo Seliec porazili.

Takže.... PARÁRA. 3. miesto na majstrovstvách SR.

Vyhodnotenie predmetových olympiád a postupových súťaží

13. 6. 2018 sa v priestoroch Matice slovenskej Nitra zúčastnili naši žiaci vyhodnotenia okresných kôl predmetových olympiád a postupových súťaží.

 

Vyhodnotenia sa zúčastnili:

M. Michalcová z VIII. B za 2. m., M. Milovská zo VII. A za 1. m., S. Feben z VIII. C za 2. m. - všetci v BIO OL. A. Schneková z IX. B za 1. m., A. Labátová z VIII. C za 1. m., T.T.D. Nguyen z VIII. C za 3. m. - všetky v DEJ OL a K. Billík z V. A za 2. m. v GEG OL.

 

Na všetkých menovaných sme hrdí a tešíme sa z ich úspechov.

 

MK v Hviezdoslavovom Kubíne

Žiaci Barbara Beňušíková a Filip Máni reprezentovali našu školu na krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína.

Súťaž sa konala v piatok 4. mája 2018 v Leviciach. Barbarka z V. B recitovala prózu Indiánsky deň od Alexandry Salmely, Filip z VIII.C recitoval kompiláciu básní od beatnikov. Barbarke sa bohužiaľ nezadarilo a Filip sa vo svojej kategórii umiestnil na 2. mieste s postupom do celoslovenského kola. Zopakuje si teda úspech z minulého roka a nesúťažne sa zúčastní celoslovenského kola.

Obom ďakujeme za úctyhodný výkon a Filipovi gratulujeme.

Majstrovstvá kraja v gymnastickom štvorboji

Dňa 24.4. sa žiačky našej školy zúčastnili Majstrovstiev kraja v gymnastickom štvorboji. P.Galová, R.Kuklová, J.Milová, V.Šimová a V.Veľká odcvičili akrobaciu, preskok, zostavu na lavičke a hrazde. V silnej konkurencii sa nestratili a umiestnili sa na 4.mieste, kde im na tretie miesto chýbalo len 0,25 stotín boda. Dievčatám blahoželáme.

MK vo florbale - Nadácia JOJ

26. 4. 2018 sa naši žiaci zúčastnili MK vo florbale, ktoré po prvý krát zorganizovala Nadácia JOJ. Dievčatám sa nie veľmi darilo, na súperky nestačili a skončili tak na treťom mieste.

Chlapci boli úspešnejší, súperov z Komárna a z Nových Zámkov zdolali, vyhrali a postúpili na Majstrovstvá Slovenska.

Ďakujeme a chlapcom držíme palce.

Cestujeme históriou 2018

26. 4. 2018 sa trojčlenné družstvo našej školy v zložení žiačok VIII. C triedy, A. Labatová, Z. Nguyen a S. Vargová, zúčastnili súťaže Cestujeme históriou - "Vznik spoločného štátu Čechov a Slovákov počas 1. svetovej vojny". 

Súťaž sa skladala z dvoch častí: prezentácie o významnej udalosti a vedomostného kvízu. 

Naše žiačky obsadili krásne 4. miesto v konkurencii 7 družstiev. O to viac si vážime toto umiestnenie, pretože učivo, z ktorého súťaž pozostávala, sa budú učiť až v nasledujúcich mesiacoch.

Ďakujeme a dievčatám gratulujeme.

Matematická olympiáda 2018 - okresné kolo

17. 4. 2018 sa z našej školy zúčastnil Jakub Laca, žiak VI. B, okresného kola matematickej olympiády.

Z 53 zúčastnených žiakov, z toho z 38 úspešných, sa Jakub umiestnil na výbornom 7. mieste.

Tešíme sa. 

Krajské kolo DEJ OL 2018

22. 3. 2018 sa uskutočnilo v Katolíckej spojenej škole sv. Vincenta de Paul v Leviciach krajské kolo DEJ OL.

Našu školu reprezentovali víťazky okresného kola Anna Labátová z VIII. C v kategórii C a Alexandra Schneková z IX. B v kategórii D.

Za účasti 14 najlepších žiakov Nitrianskeho kraja obsadili vo svojich kategóriách Anka Labátová 8. miesto a Alexandra Schneková 9. miesto.

Dievčatám patrí veľké poďakovanie za ich svedomitú a namáhavú prípravu, preukázané vedomosti a úspešnú reprezentáciu školy.

HK - okresné kolo

14. marca 2018 sa v Krajskom osvetovom stredisku uskutočnilo obvodné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy. Našu školu reprezentovali tri šikovné dievčence. 

Janka Milová z V. A v II. kategórii s prózou Diera v stene (Etgar Keret), Barbarka Beňušíková z V. B v kategórii s prózou Indiánsky deň (Alexandra Salmela) a Klárika Billíková z VIII. B v III. kategórii s poéziou Nebezpečná prevaha otázok. 

Janke a Barbarke sa veľmi darilo, obe skončili na nádhernom 1. mieste.

GRATULUJEME.

 

JOJ CINEMA

14. 3. 2018 sa naše dievčence zúčastnili MO vo florbale, ktorú organizovalo JOJ CINEMA, a opäť nesklamali. Neprehrali ani jeden zápas a zaslúžene postúpili na MK. 

Tešíme sa a držíme palce pri ďalších športových súťažiach.

 

 

Strana 1 z 23