Krajské kolo DEJ OL 2018

22. 3. 2018 sa uskutočnilo v Katolíckej spojenej škole sv. Vincenta de Paul v Leviciach krajské kolo DEJ OL.

Našu školu reprezentovali víťazky okresného kola Anna Labátová z VIII. C v kategórii C a Alexandra Schneková z IX. B v kategórii D.

Za účasti 14 najlepších žiakov Nitrianskeho kraja obsadili vo svojich kategóriách Anka Labátová 8. miesto a Alexandra Schneková 9. miesto.

Dievčatám patrí veľké poďakovanie za ich svedomitú a namáhavú prípravu, preukázané vedomosti a úspešnú reprezentáciu školy.

HK - okresné kolo

14. marca 2018 sa v Krajskom osvetovom stredisku uskutočnilo obvodné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy. Našu školu reprezentovali tri šikovné dievčence. 

Janka Milová z V. A v II. kategórii s prózou Diera v stene (Etgar Keret), Barbarka Beňušíková z V. B v kategórii s prózou Indiánsky deň (Alexandra Salmela) a Klárika Billíková z VIII. B v III. kategórii s poéziou Nebezpečná prevaha otázok. 

Janke a Barbarke sa veľmi darilo, obe skončili na nádhernom 1. mieste.

GRATULUJEME.

 

JOJ CINEMA

14. 3. 2018 sa naše dievčence zúčastnili MO vo florbale, ktorú organizovalo JOJ CINEMA, a opäť nesklamali. Neprehrali ani jeden zápas a zaslúžene postúpili na MK. 

Tešíme sa a držíme palce pri ďalších športových súťažiach.

 

 

Hviezdoslavov Kubín 2018 - II. st.

Naša škola sa aj tento rok zúčastní súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Filip Máni z 8. C začne rovno v krajskom kole, pretože nás minulý rok v rovnakej kategórii reprezentoval na celoslovenskej prehliadke. 

Po školskom kole, ktoré bolo 9. februára 2018, sme do obvodného kola posunuli tri žiačky. V II. kategórii nás budú reprezentovať Barbarka Beňušíková z 5. B, ktorá v školskom kole obsadila prvé miesto. Z druhého miesta v tej istej kategórii postúpila Janka Milová z 5. A. Janka nás, podobne ako Filip, minulý rok reprezentovala až na celoslovenskej prehliadke. Tento rok však prešla z I. kategórie do druhej a musela začať školským kolom. V III. kategórii prvé a zároveň postupové miesto obsadila Klára Billíková z 8. B. Ostatným súťažiacim ďakujeme a Filipovi, Barbarke, Janke a Klárike držíme palce a želáme veľa šťastia.

DEJ OL - okresné kolo

Po náročnej geografickej olympiáde sa naši žiaci zúčastnili 15. 2. 2018 na ZŠ Benková ďalšej ťažkej súťaže - okresného kola dejepisnej olympiády.

Zo skvelého umiestnenia sa nakoniec radovala A. Labatová z VIII. C a A. Schneková z IX. B, ktoré vo svojich kategóriach ôsmakov a deviatakov zvíťazili.

Nesmieme však opomenúť ani 2. - 3. m. Z. Nguyen (VIII. C), 4. m. T. Šubovej (VIII. C), 10 m. Š. Šeba (VI. C) a 16 m. F. Koprdu (VI. C).

Všetkým zúčastneným a výhercom srdečne gratulujeme a A. Labatovej a A. Schnekovej držíme palce v krajskom kole DEJ olympiády, ktorá sa uskutoční 22. 3. 2018 v Leviciach. 

Ďakujeme. Urobili ste nám radosť.

 

GEG OL - okresné kolo

6. 2 2018 sa v ZŠ Topoľová uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády. Naši žiaci, aj napriek výrazne ťažším úlohách oproti minulým rokom, bojovali statočne a v kategórií piatakov sa z 59 zúčastnených umiestnil na skvelom II. mieste K. Billík z V. A. Srdečne gratulujeme!!!

MO vo florbale - JOJ Cinema

7. 2. 2018 naši žiaci, florbalisti,  po 5-kolovom maratóne, v ktorom z 10 zápasov vyhrali 9, postúpili z JOJ Cinema skupiny na Majstrovstvá kraja. Chlapcom za ich výkony a postup gratulujeme a držíme palce.

Biblická olympiáda - šk. kolo

 Dňa 24. 1. 2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo biblickej olympiády. Zúčastnilo sa ho 30 žiakov, ktorí  súťažili v trojčlenných družstvách. Medzi družstvami vládla priateľská atmosféra i zdravá súťaživosť. Napokon, vytúžené "pódiové umiestnenie" získali tieto triedy: 

1. miesto: VII. A - Ružičková L., Bartová N., Hrnková L.
2. miesto: VIII. B - Horváth P., Lidik J., Fintová M.
3. miesto: IX. C - Melišová T., Plevková I., Tancíková K.
Všetkým srdečne gratulujeme a triede VII. A, ktorá postupuje do dekanátneho kola, držíme palce.

MO vo volejbale chlapcov

17. 1. 2018 sa vybraní žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili MO vo volejbale, kde si vybojovali krásne tretie miesto.

Gratulujeme. 

MO v volejbale dievčat

Dňa 16.1. 2018 sa naše žiačky zúčastnili Majstrovstiev okresu vo volejbale. Družstvo v zložení - E. Mrázová, D. Kóšová, B. Lovászová, B. Páleníková, A. Labatová, J. Horsley a T. Petríková si najprv vybojovali postup zo základnej skupiny. Postúpili z 2. miesta, čo im zabezpečilo boj o 3. - 4. miesto, kde zvíťazili 2:1 na sety. Zaujímavosťou je, že pred rokom bojovali s tou istou školou (ZŠ Vinodol) tiež o 3. miesto a skončili 4-té. Tento rok sa však poradie otočilo a dievčatá sa tešili zo skvelého 3. miesta .

Gratulujeme.

Strana 1 z 22