Trieda baví triedu

Čo sa to tu vonku deje?

V školskej záhrade sa niekto smeje.

Smeje, tancuje, zabáva

a muzika vyhráva.

Moderátor Marek má všetko pod palcom,

uvádza tanec za tancom.

Nielen tanec,

ale aj spev a hádanky ...

Keď ,, TRIEDA BAVÍ TRIEDU,"

netreba žiaden komentár veru.

Je to super zábava,

každý potlesk vyhráva !

ŠKD – 12. 6. 2018

Tvorivé dielne – niťová grafika

16. 5. 2018 pracovali deti z XI. oddelenia v tvorivých dielňach KOS  Nitre. S technikou originálneho vyšívania na papier ich oboznámila  p. Ľ. Struková. Práca ich bavila a z farebných nití si vytvorili nádherné  motívy srdca.

Žonglér v ŠKD

V školskom klube v Janíkovciach bolo 7. 5. 2018 veselo. Deti prišiel zabaviť žonglér. Zábavnou formou ich viedol k pohybu. Radosť, chuť, rôzne druhy pomôcok pri vystúpení a trpezlivosť pri prekonávaní svojich limitov- tak to všetko deti zažili. Žonglér Alex ich
navštívil už po štvrtýkrát a vždy prekvapí novými vecami. Hneď sa dohodli na stretnutí o rok. Dovtedy budú trénovať.

Návšteva lesníka v škole

Apríl je mesiacom lesov. Lesov, ktoré sú domovom nielen pre stromy, ale i pre mnohé rastliny a veľké množstvo menších i väčších živočíchov. A práve o lese a jeho obyvateľoch  deťom z V., VI., a VII. oddelenia ŠKD prišiel porozprávať 20. 4. 2018  "ujo lesník"- zamestnanec Lesnej správy Levice pán Ing. Habara. Pútavou formou deťom pripomenul typy lesov, stromy, ochranu a význam lesa pre život. Deti mali možnosť podržať si v rukách parožie najznámejších obyvateľov našich lesov- srny, daniela i jeleňa.

Aktivity v ŠKD v Janíkovciach 25. 4. 2018

V školskom klube v Janíkovciach deti hľadali v okolí školy skládky na triedenie odpadu. V mieste ich bydliska sa nachádzajú až tri skládky a my sme sa boli pozrieť na dve z nich. Na najväčšej sa deti dozvedeli od správcu skládky, ako sa triedi odpad, prečo sa triedi a čo znamená slovo recyklovať. Je to veľmi dôležité takto konať, aby sa šetrila naša príroda a zlepšilo sa životné prostredie. Deti to videli na vlastné oči a tým skôr to budú doma a v škole realizovať.

Aktivity v ŠKD v Janíkovciach ku Dňu Zeme

V Janíkovciach v školskom klube sadili deti ku Dňu Zeme nechtík lekársky. Práca bola namáhavá, ale usilovné deti to zvládli. Nikto nezaostával a každý priložil aktívne ruku k dielu. Mali sme dobrých pomocníkov: motyky, pracovné rukavice, krhlu, metly. Teraz ostáva čakať.
Ak sa dostavia výsledky, dáme všetkým vedieť.

Veľkonočné tvorivé dielne – výroba Moreny

Deti z XI. oddelenia ŠKD  navštívili 23. 3. 2018  SPM  v Nitre. Čakal ich nielen  tematicky vyzdobený  skanzen a unikátna výstava kraslíc z muzeálnej zbierky, ale pod vedením lektorky sa dozvedali o zvykoch Veľkej noci, ktorej neodmysliteľnou súčasťou je práve Morena.

Divadlo v ŠKD v Janíkovciach

23. 2. 2018 sme prežili v Školskom klube v Janíkovciach nádherný zážitok. Videli sme divadelné predstavenie podľa Jozefa Pauloviča O princeznách a drakoch v podaní pani Vojtelovej a pani Dvořákovej z divadielka Svetielko. Princezné sa nemohli vydať,  nikto ich nechcel, lebo boli nevychované a hádali sa. Deti boli zapojené do deja. Naučili princezné slušným spôsobom a pomohli im vyslobodiť sa z pazúrov drakov. Záchrancovia sa dokonca mohli oženiť s princeznami. Zaspievali sme si, zatancovali a boli sme pri tom. Skvelý výkon herečiek nám zanechal krásny kultúrny zážitok.

13. 2. 2018 – ŠKD- VIII.,IX.,X. oddelenie

FAŠIANGY,  TURÍCE ...   karneval príde,

kto sa chce zabaviť, nech s nami ide.

Princezné, šašovia, čarodejníci,

tanečnice, víly a bojovníci.

Poviem Vám, nebol to fór,

bol tam aj krásny semafor.

Všetci sa spolu bavili,

súťažili a šantili.

Nakoniec aj maškrtili,

aby si energiu dobili.

Strávili spolu šťastné chvíle,

o rok karneval opäť príde.

Karneval 2018 v Janíkovciach

12. 2. 2018 v ŠKD v Janíkovciach po učení v maskách pokračovali v karnevale. Roztočili to vyhodnotením najkrajšej masky, pokračovala súťaž o najlepších tanečníkov. Zábava sa vystupňovala pri metlovom tanci, klobúčikovom tanci, rýchlom tanci hlava - ramená a napokon ešte zvládli stoličkový tanec. Občerstvili sa pukancami a nasledovala diskotéka. Po zdravom pohybe všetci boli zdravo unavení a šťastní.