Aktivity v ŠKD v Janíkovciach ku Dňu Zeme

V Janíkovciach v školskom klube sadili deti ku Dňu Zeme nechtík lekársky. Práca bola namáhavá, ale usilovné deti to zvládli. Nikto nezaostával a každý priložil aktívne ruku k dielu. Mali sme dobrých pomocníkov: motyky, pracovné rukavice, krhlu, metly. Teraz ostáva čakať.
Ak sa dostavia výsledky, dáme všetkým vedieť.

Veľkonočné tvorivé dielne – výroba Moreny

Deti z XI. oddelenia ŠKD  navštívili 23. 3. 2018  SPM  v Nitre. Čakal ich nielen  tematicky vyzdobený  skanzen a unikátna výstava kraslíc z muzeálnej zbierky, ale pod vedením lektorky sa dozvedali o zvykoch Veľkej noci, ktorej neodmysliteľnou súčasťou je práve Morena.

Divadlo v ŠKD v Janíkovciach

23. 2. 2018 sme prežili v Školskom klube v Janíkovciach nádherný zážitok. Videli sme divadelné predstavenie podľa Jozefa Pauloviča O princeznách a drakoch v podaní pani Vojtelovej a pani Dvořákovej z divadielka Svetielko. Princezné sa nemohli vydať,  nikto ich nechcel, lebo boli nevychované a hádali sa. Deti boli zapojené do deja. Naučili princezné slušným spôsobom a pomohli im vyslobodiť sa z pazúrov drakov. Záchrancovia sa dokonca mohli oženiť s princeznami. Zaspievali sme si, zatancovali a boli sme pri tom. Skvelý výkon herečiek nám zanechal krásny kultúrny zážitok.

13. 2. 2018 – ŠKD- VIII.,IX.,X. oddelenie

FAŠIANGY,  TURÍCE ...   karneval príde,

kto sa chce zabaviť, nech s nami ide.

Princezné, šašovia, čarodejníci,

tanečnice, víly a bojovníci.

Poviem Vám, nebol to fór,

bol tam aj krásny semafor.

Všetci sa spolu bavili,

súťažili a šantili.

Nakoniec aj maškrtili,

aby si energiu dobili.

Strávili spolu šťastné chvíle,

o rok karneval opäť príde.

Karneval 2018 v Janíkovciach

12. 2. 2018 v ŠKD v Janíkovciach po učení v maskách pokračovali v karnevale. Roztočili to vyhodnotením najkrajšej masky, pokračovala súťaž o najlepších tanečníkov. Zábava sa vystupňovala pri metlovom tanci, klobúčikovom tanci, rýchlom tanci hlava - ramená a napokon ešte zvládli stoličkový tanec. Občerstvili sa pukancami a nasledovala diskotéka. Po zdravom pohybe všetci boli zdravo unavení a šťastní.

Vianočná Burza detských prác

Rok sa s rokom stretol a 20. 12. 2017 sme sa opäť spolu stretli na tradičnej Vianočnej burze ŠKD. Desiatky prác  a výrobkov zhotovených našimi detičkami v ŠKD čakalo na rodičov a starých rodičov, ktorí si zhotovené práce a výrobky mohli zakúpiť. Peniažky, ktoré si deti vlastnoručne zarobili, zostávajú v jednotlivých oddeleniach a pomôžu pri ďalšej tvorbe a činnosti našich detí. Preto sa chceme aj touto cestou spolu veľmi pekne poďakovať  rodičom a starým rodičom za príjemne strávené chvíle. Dovidenia na Vianočnej burze o rok.

Vianočné ozdoby

13. 12. 2017 deti z XI. oddelenia ŠKD navštívili tvorivé dielne  v KOS Nitra. Pod vedením odbornej pracovníčky Mgr. Ľ. Strukovej maľovali  a šili. Vyrobili si originálnu ozdobu v orechovej škrupinke. Ďakujeme

eTwinning v ŠKD

Prostredníctvom programu eTwinning sa deti zo VI. oddelenia zapojili do projektu "Christmas is coming! Let´s send cards and wishes". Cieľom projektu je výmena vianočných pohľadníc, pozdravov, ktoré deti vlastnoručne vyrobia. Do projektu je zapojených vyše 20 krajín v rámci Európskej únie. Vianočné pozdravy, ktoré k nám dorazili - zatiaľ z Poľska, Litvy, Talianska, Rumunska- sú k nahliadnutiu v II. C.

Vianočná burza

Prípravy na každoročnú Vianočnú burzu, ktorú organizuje  ŠKD, sú v plnom prúde. Deti zo VI. oddelenia usilovne pracujú - modelujú, strihajú, lepia, kreslia - vytvárajú vianočné dekorácie, ktoré si 20. decembra budú môcť prezrieť a zakúpiť návštevníci burzy i rodičia.

Prišla zima

Dáva sa všetkým na známosť:

prišiel k nám dneska vzácny hosť.

Priniesol biele periny,

zaveje polia, dediny.

Z prvej tohtoročnej snehovej nádielky sa nesmierne tešili aj deti zo VI. oddelenia ŠKD. Na školskom ihrisku sa ozýval ich veselý smiech a všetci si užívali guľovačku i stavanie snehuliakov.