13. 2. 2018 – ŠKD- VIII.,IX.,X. oddelenie

FAŠIANGY,  TURÍCE ...   karneval príde,

kto sa chce zabaviť, nech s nami ide.

Princezné, šašovia, čarodejníci,

tanečnice, víly a bojovníci.

Poviem Vám, nebol to fór,

bol tam aj krásny semafor.

Všetci sa spolu bavili,

súťažili a šantili.

Nakoniec aj maškrtili,

aby si energiu dobili.

Strávili spolu šťastné chvíle,

o rok karneval opäť príde.

Karneval 2018 v Janíkovciach

12. 2. 2018 v ŠKD v Janíkovciach po učení v maskách pokračovali v karnevale. Roztočili to vyhodnotením najkrajšej masky, pokračovala súťaž o najlepších tanečníkov. Zábava sa vystupňovala pri metlovom tanci, klobúčikovom tanci, rýchlom tanci hlava - ramená a napokon ešte zvládli stoličkový tanec. Občerstvili sa pukancami a nasledovala diskotéka. Po zdravom pohybe všetci boli zdravo unavení a šťastní.

Vianočná Burza detských prác

Rok sa s rokom stretol a 20. 12. 2017 sme sa opäť spolu stretli na tradičnej Vianočnej burze ŠKD. Desiatky prác  a výrobkov zhotovených našimi detičkami v ŠKD čakalo na rodičov a starých rodičov, ktorí si zhotovené práce a výrobky mohli zakúpiť. Peniažky, ktoré si deti vlastnoručne zarobili, zostávajú v jednotlivých oddeleniach a pomôžu pri ďalšej tvorbe a činnosti našich detí. Preto sa chceme aj touto cestou spolu veľmi pekne poďakovať  rodičom a starým rodičom za príjemne strávené chvíle. Dovidenia na Vianočnej burze o rok.

Vianočné ozdoby

13. 12. 2017 deti z XI. oddelenia ŠKD navštívili tvorivé dielne  v KOS Nitra. Pod vedením odbornej pracovníčky Mgr. Ľ. Strukovej maľovali  a šili. Vyrobili si originálnu ozdobu v orechovej škrupinke. Ďakujeme

eTwinning v ŠKD

Prostredníctvom programu eTwinning sa deti zo VI. oddelenia zapojili do projektu "Christmas is coming! Let´s send cards and wishes". Cieľom projektu je výmena vianočných pohľadníc, pozdravov, ktoré deti vlastnoručne vyrobia. Do projektu je zapojených vyše 20 krajín v rámci Európskej únie. Vianočné pozdravy, ktoré k nám dorazili - zatiaľ z Poľska, Litvy, Talianska, Rumunska- sú k nahliadnutiu v II. C.

Vianočná burza

Prípravy na každoročnú Vianočnú burzu, ktorú organizuje  ŠKD, sú v plnom prúde. Deti zo VI. oddelenia usilovne pracujú - modelujú, strihajú, lepia, kreslia - vytvárajú vianočné dekorácie, ktoré si 20. decembra budú môcť prezrieť a zakúpiť návštevníci burzy i rodičia.

Prišla zima

Dáva sa všetkým na známosť:

prišiel k nám dneska vzácny hosť.

Priniesol biele periny,

zaveje polia, dediny.

Z prvej tohtoročnej snehovej nádielky sa nesmierne tešili aj deti zo VI. oddelenia ŠKD. Na školskom ihrisku sa ozýval ich veselý smiech a všetci si užívali guľovačku i stavanie snehuliakov.

Anjelský deň

sa uskutočnil 1. 12. 2017 v priestoroch KOS Nitra. Predvianočná nálada čakala na deti zo školského klubu. Zažili odpoludnie pohody, radosti a inšpirácií. Odniesli si vlastnoručne vyzdobené medovníky a vlastnoručne vyrobené ozdoby z keramickej hliny. Neodmysliteľnou súčasťou bola vôňa vianočných oblátok, na ktorých si samozrejme pochutnali.

Halloween párty v VI.oddelení ŠKD

Zábava, zábava a ešte raz zábava v podobe predstavovania strašidelných masiek, vymýšľania čarodejníckych zaklínadiel, ochutnávka čarokokteilov a elixírov, čarodejnícke tance. To všetko deti čakalo v "Čarobare"na čarodejníckom večierku. Všetci zúčastnení čarodejníci a strašidlá získali titul "Diplomovaný čarodejník".

Záložka do knihy spája školy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave  a Knižnica Jiřího Mahena v Brně, vyhlásili k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2017 8. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Tajuplný svet knižných príbehov. Deti zo VI. oddelenia ŠKD sa do projektu zapojili a vyrobili záložky pre kamarátov partnerskej českej školy. Naše záložky putovali do českého mesta Neplachovice.